شرکت کرکس کیمیا در سال ۱۳۶۷ با هدف تولید ، تاسیس و ابتدا در تهران به ثبت رسید . بعداً آدرس دفتر مرکزی آن به نطنز محل کارخانه انتقال یافت . سرمایه اسمی ثبت شده شرکت سی میلیون ریال و نوع شرکت سهامی خاص و شماره ثبت آن ۱۲۷ می باشد .
نام کرکس به خاطر رشته کوه های کرکس که از محدوده کاشان شروع می شود و تا بعد از نطنز ادامه دارد ، و قله آن در نطنز است برگرفته شده و کیمیا به خاطر فعالیت تولیدی که مربوط است به صنعت شیمی انتخاب شده .
مدیر عامل آقای مهندس سید محمد تقی بنی الحسینی می باشد . ایشان فارغ التحصیل در رشته مهندسی شیمی از آلمان غربی قدیم و در سال ۱۳۶۵ و سهامدار اصلی و بنیانگزار شرکت می باشد . ایشان در صنایع مختلف شیمی و خصوصاً در صنایع چسب ، رنگ و رزین وپلیمر تجارب فراوانی دارند .
کارخانه تولیدی شرکت کرکس کیمیا در زمینی به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی جاده اوره با زیر بنای ۳۰۰ متر مربع سالن تولید و ۲۰۰ متر مربع تاسیسات و انبار و اداری احداث گردیده است .
این شرکت دارای مجوز های تولید رزین های پلی ونیل استات ، انواع چسب و چسب های پی وی سی است . بر اساس بازار سنجی انجام شده در سالهای ۱۳۶۷-۱۳۷۵ و نیاز داخلی به چسب پی وی سی ، پس از مراحل تولید آزمایشگاهی و نیمه صنعتی ، سرانجام خط تولید چسب پی وی سی در سال ۱۳۸۲ در کارخانه به بهره برداری رسید . و از آن به بعد سعی شده است که محصولی هرچه بهتر و با قیمت مناسب به بازار عرضه گردد . تصویر پروانه بهره برداری را در صفحه گالری تصاویر ملاحظه فرمایید .